Низьковольтний комплектний пристрій X-Line 160-630 А - ПРО ПРОДУКТ в інтерв'ю Григорія Власенко

27/10/2021

ВРП X-Line очима “батька” - Григорія Власенко


Продукт-первісток, продукт, який був візитною карткою виробництва EDS-POWER, коли воно тільки ставало на ноги. Так, так, мова саме про авторський проект інженерів-конструкторів EDS і беззмінного директора Григорія Власенко - ввідно-розподільчий пристрій X-Line.

Відомо, що проєкт ввідно-розподільчого пристрою X-Line - це фактично Ваше дітище, розкажіть, як все починалося?


Г.В.: Не зовсім моє - це спільний продукт нашої команди. Виробництво починалося банально - з виготовлення простих шаф. На той момент була розроблена демо-версія ВРП (розробка Бориса Рябоконя).

Після призначення керівником виробництва ЕДС першим моїм завданням був запуск серійного виробництва продукту. Потрібно було перепроєктувати прототип, довести до рівня готового продукту, поставити його "на потік". Мій проєкт отримав назву X-Line. 

Доробок згодом було ще багато. Це природньо, тому що в експлуатації виявляється багато моментів, які неможливо передбачити в конструкції спочатку. Отримуючи зворотний зв'язок від ринку, від об'єктів, на яких X-Line встановлюються - які вилазять "косяки" обладнання, які неможливо передбачити в процесі розробки. 


Можна назвати цей процес доробки безперервним?


Г.В.: Саме так, вдосконалення відбувається постійно. Не всі функції, які ми на даний момент придумали і розробили, потрібні клієнтам, і це теж нормально. Ми адаптуємось під потреби ринку. X-Line можна ще поліпшити, діджіталізувати - всі можливості для цього є.

Чи можна вважати, що як шаблонне рішення він на ринку “зайшов”?


Г.В.: Вважаю, що так. Завдяки тому, что ми запропонували ринку простий конструктивно, компактний та надійний продукт одночасно. 


Лінійка X-Line представлена в різних сегментах?


Г.В.: Залежно від вхідних параметрів він може бути від 160 А до 630 А.

Залежно від комплектації - базовий (встановлюємо якісні, але прості бренди) або дорогий (з обладнанням ABВ) варіанти.

Максимально ми представили лінійку для проекту "Казахстан" - 4 шафи, концепція X-Line: шафа ВРП до 630 А.


В Україні всю лінійку не запускали. Чому? Не було запиту ринку?


Г.В.: В Україні ми і не намагалися поставити всю лінійку на продаж серійно. Потреби ринку змінюються постійно, ми адаптуємось під них. 

Наприклад, перший X-Line, який ми поставили на об'єкт, був на 160 А. Останні 2 роки ми навіть їх не робимо, тому що попит змінився, зараз потрібні шафи на 250-400 А. Пристосувати діючу модель, яка показала свою ефективність, до потреб ринку, нескладно.

Як вийшло впровадити його в магазинобудування АТБ?


Г.В.: Це було рішення, яке дозволило мінімізувати місце, яке займає обладнання ВРП в магазині. Ми проаналізували ситуацію, виявили цю проблему і зробили АТБ пропозицію: одна шафа X-Line замість 4-5 шт. іншого обладнання.

Технічною стороною займався я, погоджував із власником компанії Олександром Запишним, приїжджали представники АТБ для тестових оглядів, вносили свої зауваження. Робота була комплексною, ми максимально врахували всі їхні побажання.


І до цього дня воно актуально, чому це рішення прижилося? 


Г.В.: По-перше, воно зручніше, ніж було до цього - значна економія місця в технічних приміщеннях АТБ. X-Line став маленьким, стали робити менші щитові, оптимальний розмір тепер дозволяє ставити в такі місця, що і знайти важко (посміхається).

По-друге, ми завжди добре працюємо в плані дедлайнів. Були моменти такого завантаження, коли мені здавалося, що все, капець, не витягнемо...

Але знаходили можливість, перебудовувалися. Максимальна кількість відвантажених за місяць X-Line була 35 шт. І всі запустили, всі працюють.

(*читати повну версію інтерв'ю в 1-й і 2-й частини)

Звичайно, низьковольтний комплектний пристрій X-Line вже давно став найменшим за складністю продуктом виробництва. В асортименті з'явилося багато нових продуктів, набагато складніших. Але "первісток" нашого виробництва зберігає свою затребуваність на ринку, впевнено несе в собі високу якість і надійність, властиві будь-яких продуктів виробництва EDS-POWER.